Samozřejmostí je práce se vzdálenými stroji ale protože blog je o začínáme ,cmdletům,packům a příkazům které to umožňují se věnovat nebudeme.
Přímo ve videu je vložený popis a upozornění na princip roury,ukázka toho proč je to objektový shell.Filtrace které jsou ve videu předvedeny jsou ukázkové,můžete filtrovat doslova co chcete a z kterého okamžiku Vás výstup zajímá.
Pokud si projdete obzvláště pozorně nastavení Eventlogu a na nastavení plánovače úloh najdete přímo možnost a volby pro spolupráci s PowerShellem,takže například postup událost v EventLogu,přiřazení události k napřiklad plánovači úloh a následné přiřazení k scriptu v Powershellu není problém.
Viz – start programu,nedostatečná práva.No a my událost přiřadíme ke scriptu který požaduje spuštění programu s právy jaké nadefinujeme v dobu tu a tu a řekněme s prioritou vysokou.To je jen malá ukázka co můžete nekombinovat.
Další věc, ve videu uvidíte žádost o přistup do security.Pokud nespustíte Powershell jako admin objeví se Vám hláška přistup nepovolen.Takže si ho pro tento příkaz spustíte jako administrátor,ve videu z důvodu abych to nemusel dělat se celou dobu pohybuji jako Administrátor.Normálně v žádném případě není absolutně důvod.
Základní věc k práci s eventlogem.Spusťte si příkaz get-eventlog nebo get-eventlog systém ,záhy pochopíte proč je nutné pochopit jak filtrovat.No a při té příležitosti nezapomeňte k čemu slouží Ctrl-c a příkaz clear….
Video
Seznam použitých příkazů
get-eventlog –list
get-eventlog system
Get-eventlog Security
get-eventlog system -after (get-date).AddHours(-48) -EntryType Error,Warning | ogv
get-eventlog system -After (get-date).AddHours(-22248) -entryType Error,Warning | ConvertTo-HTML -Title "Event Log Report" -postContent " Prepared $(get-date)" | out-file EventLogReport.htm